“AzerGold” xüsusi mükafata layiq görüldü
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətində “Vergi sistemində gələcəyə baxış: yeni idarəetmə modeli və data əsaslı qərarlar” mövzusunda forum keçirilib.
Forum çərçivəsində vergi sistemində müasir idarəetmə yanaşmaları, rəqəmsal həllərin tətbiqi və data əsaslı qərarvermə mexanizmləri müzakirə olunub. Bununla yanaşı, vergi qanunvericiliyində baş verən dəyişikliklər və vergi inzibatçılığında tətbiq olunan yeni yanaşmalar iştirakçılara təqdim edilib.
Forumda, müxtəlif nominasiyalar üzrə fərqlənən vergi ödəyicilərinə xüsusi sertifikatlar təqdim olunub. “AzerGold” QSC qızıl və gümüşün beynəlxalq bazarlara ixracatı sahəsində verdiyi töhfələrə görə “Dövlət sektoru üzrə fəal ixracatçı” nominasiyası üzrə mükafata layiq görülüb.
Mükafat, Baş nazirin müavini Samir Şərifov, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və Milli Məclisinin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri Azər Əmiraslanov tərəfindən “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – Sədrin müavini Xəyyam Fərzəliyevə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC cari ilin əvvəlində qeyri-neft-qaz sektoru üzrə dövlətə məxsus ixracatçı subyektlərin reytinqində birinci pillədə qərarlaşıb.

AzerGold awarded a special prize
A forum on “Looking to the future in the Tax System: new Governance Model and Data-driven decisions” held at the State Tax Service under the Ministry of Economy.
During the forum, participants discussed modern management approaches in the tax system, the implementation of digital solutions, and data-driven decision-making mechanisms. In addition, changes in tax legislation and innovative approaches in tax administration were presented to the attendees.
At the forum, special certificates were awarded to taxpayers distinguished in various categories. AzerGold CJSC was recognized with a prize in the category “Active Exporter in the public sector” for its contributions to the export of gold and silver to international markets.
The award was presented to Khayyam Farzaliyev, Vice-Chairman of the Board of AzerGold CJSMember of the Executive Board – Deputy Chairman, by Deputy Prime Minister Samir Sharifov, Minister of Economy Mikayil Jabbarov, and Chairman of the Economic Policy, Industry, and Entrepreneurship Committee of the National Assembly, Azer Amiraslanov.
It should be noted that at the beginning of the year, AzerGold CJSC ranked first among state-owned exporters in the non-oil and gas sector.