“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyi tərəfindən “Autizm dostu” diplomuna layiq görülüb.
Mükafat səhmdar cəmiyyətə korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyəti çərçivəsində ölkəmizdə autizmli uşaqların fərdi inkişafına verdiyi dəstəyə görə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC 2022-ci ildən Heydər Əliyev Fondu və “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyi ilə tərəfdaşlıq şəraitində Gəncə və ətraf rayonlarda autizmli uşaqların fərdi inkişafına dəstək məqsədilə sosial layihənin icrasına başlayıb. 2023-cü ildə “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində Gəncə şəhərində regional Autizm Mərkəzi istifadəyə verilib. Mərkəzdə Gəncə şəhəri, Daşkəsən, Göygöl, Goranboy, Şəmkir və Tovuz rayonlarında yaşayan autizmli uşaqlara tam ödənişsiz resurs bərpa xidmətləri göstərilir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC dağ-mədən sahəsində aktiv fəaliyyəti ilə ölkəmizin iqtisadi inkişafına töhfə verməklə yanaşı, məsuliyyət zonalarında dayanıqlı inkişaf məqsədlərini daim diqqətdə saxlayır. Səhmdar Cəmiyyət fəaliyyət göstərdiyi Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayoununda ətraf mühitin mühafizəsi, təhsil, sağlamlıq və s. istiqamətlər üzrə çoxsaylı layihələr icra edərək, vətəndaşların rifah halının gücləndirilməsi ilə bağlı dövlətin yürütdüyü siyasətə töhfələrini verməkdədir.

AzerGold Closed Joint-Stock Company (CJSC) was awarded the Autism Friendly Diploma by Together and Healthy Public Union.
The Joint-Stock Company was awarded for its support to the individual development of autistic children in our country as part of corporate social responsibility activity.
It should be noted that since 2022, AzerGold CJSC has started implementing a social project to support the individual development of autistic children in Ganja and surrounding regions in partnership with the Heydar Aliyev Foundation and Together and Healthy Public Union. In 2023, a regional Autism Center was commissioned in Ganja as part of the Year of Heydar Aliyev. The center provides free recovery services to autistic children living in Ganja and the Dashkasan, Goygol, Goranboy, Shamkir, and Tovuz regions.
It should be noted that AzerGold CJSC contributes to the economic development of our country with its intense mining activity while continuously keeping in mind the goals of sustainable development in the areas of responsibility. The Joint-Stock Company implements numerous projects in the fields of environmental protection, education, health, etc. in the Ganja-Dashkasan economic district where it operates, thereby contributing to the state's policy of strengthening the well-being of citizens.