“AzerGold” QSC 3-cü “Rebuild Karabakh” sərgisində iştirak edir
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 3-cü Azərbaycan Beynəlxalq “Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı” – “Rebuild Karabakh” sərgisində iştirak edir.
Sərgi pavilyonunda Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında həyata keçirilən geniş abadlıq-quruculuq tədbirləri ilə bağlı yerli və xarici şirkətlər, dövlət qurumları tərəfindən təqdimatlar edilir, mövcud məhsul və xidmətlər sərgi iştirakçılarının diqqətinə çatdırılır.
“AzerGold” QSC-nin sərgi guşəsində isə Qarabağ və Şərqi Zəngəzurun Ermənistan tərəfindən işğalı dövründə həyata keçirilmiş qanunsuz istismar faktlarına hüquqi qiymətin verilməsi məqsədilə aparılan araşdırmalar, habelə Kəlbəcər rayonu ərazisində yerləşən “Tutxun” təzahür sahəsində icra olunan yerüstü axtarış-kəşfiyyat işlərinə dair məlumatlar verilir. Həmçinin dövlət şirkətinin əsas fəaliyyət göstəriciləri, hasilat bölgələrində həyata keçirdiyi çoxsaylı ekoloji və sosial məsuliyyət tədbirləri haqqında təqdimat, audiovizual və çap materialları sərgi iştirakçılarının diqqətinə çatdırılır.
Eyni zamanda sərgidə “AzerGold” QSC tərəfindən 2019-cu ildən ölkəmizin pərakəndə satış bazarına təqdim edilən qızıl və gümüş sikkələr, eləcə də qızıl külçələr nümayişə çıxarılıb. Nəfis tərtibatda dizayn edilmiş, incə naxışlarla zərb edilmiş 999.9 əyarlı məhsullar sərgini ziyarət edən yerli və xarici vətəndaşların böyük marağına səbəb olur. Qonaqlara Azərbaycanın müasirliyini, tarix və incəsənətini, qədim ənənələrini təbliğ edən “Heydər Əliyev Mərkəzi”, “Qobustan”, həmçinin Qarabağın tarixi-mədəni irsini tərənnüm edən “Qarabağ inciləri”, “Şuşa”, “Qarabağ xalçası: Çələbi”, “Xurşidbanu Natəvan” və digər qiymətli məhsullar barədə ətraflı məlumatlar verilir.
Qeyd edək ki, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin liderliyi ilə işğaldan azad edilmiş Qarabağın bərpası və inkişafına həsr olunmuş yeganə və ilk ixtisaslaşmış sərgi olan “Rebuild Karabakh” 21 oktyabr tarixinədək davam edəcək.

AzerGold CJSC to Participate in the 3rd Rebuild Karabakh Exhibition
AzerGold Closed Joint-Stock Company (CJSC) is participating in the 3rd Rebuild Karabakh Azerbaijan International Exhibition held at the Baku Expo Center.
In the exhibition pavilion, local and foreign companies and government agencies present their contributions to the large-scale reconstruction and development activity in the Karabakh and East Zangazur economic regions, demonstrating various products and services to the exhibition visitors.
In its exhibition booth, AzerGold CJSC provides information on the illegal exploitation performed by Armenia during the occupation period in the territories of Karabakh and East Zangazur, as well as the ongoing surface exploration activity in the Tutkhun manifestation area in the Kalbajar region. Herewith, presentations and audiovisual materials are demonstrated on the key performance indicators of the state-owned company and various environmental and social responsibility initiatives implemented in the production regions.
The exhibition also demonstrates gold and silver coins and ingots that have been sold by AzerGold CJSC in the retail market of our country since 2019. The 999.9-carat products with an elegant design and fine patterns cause great interest from both local and foreign visitors.
Visitors can obtain detailed information on valuable products such as ‘Heydar Aliyev Center’ and ‘Gobustan’ promoting Azerbaijan's modernity, history, art, and ancient traditions, as well as ‘Karabakh Pearls,’ ‘Shusha,’ ‘Karabakh Carpets: Chalabi,’ and ‘Khurshidbanu Natavan’ demonstrating the historical and cultural heritage of Karabakh, etc.
Note that the Rebuild Karabakh exhibition, dedicated to the successful restoration and development of liberated Karabakh under the leadership of the victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, will continue until October 21.