“AzerGold” yeni qızıl məhsullarını alıcılara təqdim edib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən yeni növ qızıl məhsulları satışa çıxarılıb. Belə ki, çəkisi 5,10, 20, 500, 1000 qram və 1, 10 unsiya olan qızıl külçələr kolleksiyasına alıcıların tələbatı nəzərə alınmaqla ilk dəfə olaraq 2, 50 və 100 qram çəkilərdə qızıl külçələr əlavə edilib.
Yeni növ məhsullar Cəmiyyətin Bakı şəhəri, Bülbül prospekti 3 ünvanında yerləşən Satış və mübadilə mərkəzində qızılın dünya birjasındakı cari qiymətinə uyğun və istehsal xərclərini əhatə edən minimal marja ilə satışa çıxarılıb. Məhsullar, həmçinin onlayn satış platforması www.azergold.gift vasitəsi ilə alıcılara təqdim edilib. Əlavə olaraq, məhsulların mərkəzdə qızılın dünya birjasındakı cari qiymətinə uyğun geri alışı - mübadiləsi də təmin edilir. Beləliklə, alıcıların təkcə dəyərli hədiyyə deyil, həm də istənilən zaman milli valyuta ilə mübadilə edilə bilən investisiya aləti qismində seçim imkanları daha da genişləndirilib.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC tərəfindən yerli pərakəndə bazarı üçün hazırlanan ilk məhsullar 2018-ci ildə istehsal edilmişdir. 3 müxtəlif qızıl və gümüş sikkə kolleksiyalarının üzərində Heydər Əliyev Mərkəzi, Qobustan qayaüstü təsvirləri və Qarabağ xalçasının “Çələbi” naxışının əks olunmaqla Azərbaycanın müasirliyinin, tarix və incəsənətinin təbliğinə yönəlmişdir. 2021-ci ildə Heydər Əliyev Mərkəzi ilə birgə təşkil edilmiş, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin liderliyi ilə Ordumuzun Vətən müharibəsində əldə etdiyi şanlı qələbəyə həsr olunmuş “Qarabağ inciləri” sikkə dizaynı müsabiqəsinin qalib layihələri əsasında isə daha iki dizaynda - 5, 10, 20 qramlıq çəkilərdə “Şuşa” və “Qarabağ” qızıl sikkə kolleksiyaları istehsal edilərək satışa çıxarılmışdır.

AzerGold introduces a new line of gold products for sale.
AzerGold Closed Joint Stock Company launches a new line of gold products for sale. Thus, taking into account the customer demands, new gold bars weighing 2, 50 and 100 grams have been added to the collection of gold bars weighing 5, 10, 20, 500, 1000 grams and 1 and 10 ounces.
The new series of products are sold at the Sales and Exchange Center of the Company, located at 3 Bulbul Avenue, Baku, with a minimum margin in accordance with the current price of gold on the world market and covering production cost. The products are also presented to customers through the online sales platform www.azergold.gift. Besides, the center offers the exchange of products in accordance with the current price of gold on the world market. Thus, customers may purchase the gold coins not only as a valuable gift but also as an investment tool that can be exchanged for the national currency at any time.
Notably, the Company issued the first collection of gold and silver coins and bars in 2018. In addition to ingots, the collection included coins, reflecting the modernity, history and culture of Azerbaijan with their designs (the coins depicted the Heydar Aliyev Center, rock paintings of Gobustan, the pattern of the Karabakh carpet "Chalabi"). Jointly with the Heydar Aliyev Center, a coin design competition of "Pearls of Karabakh" dedicated to the glorious victory of the Azerbaijani army under the leadership of the Supreme Commander was held in 2021. Upon the implementation of the project, the gold coins "Shusha" and "Karabakh" weighing 5, 10, 20 grams were released.