“AzerGold” QSC-də kibertəhlükəsizlik üzrə növbəti təlim keçirilib
“AzerGold” QSC-nin təşəbbüsü, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin dəstəyi ilə Səhmdar Cəmiyyətinin əməkdaşları üçün kibertəhlükəsizlik üzrə növbəti təlim keçirilib.
Səhmdar Cəmiyyətinin 2024-2026-cı illər üzrə Kommunikasiya Strategiyasına uyğun olaraq təşkil olunan təlim “Onlayn mühitdə təhlükəsizlik” və “Kibertəhlükəsizliyin təməlləri” mövzularını əhatə edib. Təlimin məqsədi elektron resurslara qarşı rəqəmsal risklərin qlobal səviyyədə vüsət aldığı bir şəraitdə informasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizlik mədəniyyətini formalaşdırmaq və bu sahədə potensial təhlükələri müəyyənləşdirmək, onları proaktiv şəkildə aradan qaldırmaq, kibertəhlükələrdən qorunmaq üçün əməkdaşlar arasında məlumatlılığı artırmaqdır.
Təlim zamanı Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinin eksperti tərəfindən potensial təhdidlərdən qorunmaq, eləcə də gələcək hücumlardan daha yaxşı müdafiə oluna bilmək üçün hücum motivləri və üsulları, mövcud kibertəhdidlər və internetdən təhlükəsiz istifadəni təmin edən kibergigiyena qaydaları barədə məlumat verilib, əməkdaşları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Təlim çərçivəsində əməkdaşların məlumatlılıq səviyyəsinin ölçülməsi məqsədi ilə təlimdən öncə və sonra test tapşırıqları icra edilib

AzerGold CJSC hosted another training on cybersecurity for the employees of the Company with the support of the Electronic Security Service under the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan.
The training was organized in accordance with the Company’s Communication Strategy for 2024 to 2026 and covered the topics on Online Safety and Fundamentals of Cybersecurity. It was aimed at enhancing awareness on data safety and cybersecurity in an environment full of digital risks to electronic resources, and at determining potential threats, how to decrease them and protect against cyber threats.
During the training, an expert from the Electronic Security Service provided information on hacking motives and methods, on current cyber threats, and cyber hygiene policies that ensure safe use of Internet, and answered the questions of the employees.
The employees were given test tasks before and after the training to check the level of their awareness within the training.