“AzerGold” QSC-nin ali məktəb tələbləri üçün elan etdiyi “Təqaüd proqramı” müsabiqəsinin müsahibə mərhələsinə start verilir
03.10.2022
18:14
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən (QSC) dağ-mədən sahəsi üzrə təhsil alan ali məktəb tələbələri üçün elan edilən “Təqaüd proqramı” müsabiqəsinin 2-ci turuna – müsahibə mərhələsinə start verilir. Müsabiqənin test imtahanı mərhələsində ən yüksək bal toplamış 20 namizəd növbəti mərhələyə dəvət olunublar.
Müsahibə mərhələsi 4-5 oktyabr 2022-ci il tarixində, saat 15:00-dan etibarən onlayn formatda təşkil ediləcək. İştiraka dair rəsmi bildiriş alan namizədlərdən 30 sentyabr tarixində onlara təqdim olunan saat qrafiki üzrə onlayn müsahibələrə qoşulmaları xahiş olunur.
“AzerGold” QSC-nin Təqaüd komissiyasının müsahibəsindən (2-ci tur) uğurla keçən tələbələr proqramda iştirak hüququ əldə edəcək, akademik tədris ilinin 9 ayı üçün aylıq 200 manat məbləğində “AzerGold” təqaüdü ilə təmin ediləcəklər.

AzerGold launches interview stage of the “Scholarship program”
The interview stage of the "Scholarship program" contest announced by "AzerGold" Closed Joint Stock Company (CJSC) for those studying mining engineering is starting. The 20 candidates who scored the highest points in the written test were invited to the next stage.
The interview stage will be held online on October 4-5, 2022, from 3:00 p.m. Those who have received official notifications are requested to attend the online interviews on December 24 as per the time table submitted to them.
Students who successful pass the interview of the scholarship commission of "AzerGold" CJSC will get the right to participate in the program and obtain "AzerGold" scholarship in the amount of 200 manats per month for 9 months of the academic year.