“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov "Yüksəliş" müsabiqəsinin mentorluq proqramı çərçivəsində növbəti görüşünü keçirib
15.03.2022
16:56
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov “Yüksəliş” müsabiqəsinin mentorluq proqramı çərçivəsində layihənin qaliblərindən biri olan Nazim Novruzovla görüşüb.
Görüşdə fərdi inkişaf planı əsasında görülmüş işlər barədə müzakirələr aparılıb, ötən ay icra edilmiş qarşılıqlı fəaliyyət planı təhlil edilib. Həmçinin mentor tərəfindən karyera planlaması, əsas səmərəlilik göstəricilərin təyin edilməsi metodları, işçilərin qiymətləndirilməsi və idarəetmədəki roluna dair suallar cavablandırılıb, şəxsi səmərəlilik və özünü inkişafa dair bir sıra ədəbiyyat siyahısı tövsiyyə edilib. Daha sonra qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb, növbəti bir ay üçün fəaliyyət proqramı planlaşdırılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu ildə imzaladığı Sərəncamla intellektual səviyyəsi və idarəçilik bacarıqları yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunub.

Chairman of the Executive Board held another meeting with the winner of Yukselish competition
Within the framework of mentoring program of Yukselish competition, Zakir Ibrahimov, Chairman of the Executive Board of AzerGold Closed Joint Stock Company held a meeting with Nazim Novruzov, one of the winners of the named competition.
During the meeting, the participants discussed the work carried out on the basis of individual development plans and reviewed the interface plan implemented the previous month. The mentor also answered questions about career planning, how to determine key performance indicators, staff performance metrics and their role in management, and recommended a list of reference on personal efficiency and self-improvement. Then the parties exchanged views on issues of mutual interest and developed the action plan for the next month.
Notably, "Yukselish" (Rise) competition was established upon the Decree of President Ilham Aliyev signed on July 26, 2019 to identify and support promising leaders with high intellectual level and management skills and to develop human capital stock in the country.