“AzerGold” QSC-nin qızıl sikkə kolleksiyaları Birləşmiş Krallıqda nümayiş olunub
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) qızıl və gümüş sikkə, eləcə də qızıl külçə kolleksiyaları Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığında nümayişə çıxarılıb.
Nəfis tərtibatda dizayn edilmiş, incə naxışlarla zərb edilmiş 999.9 əyarlı məhsullar Birləşmiş Krallıqda təşkil edilən ənənəvi Vindzor Kral Atçılıq Şousu çərçivəsində Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə ərsəyə gətirilmiş Azərbaycan pavilyonunda sərgilənib.
“AzerGold” QSC-nin qızıl və gümüş kolleksiyaları “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi, mədəniyyətimiz və incəsənətimizin təbliği məqsədilə təşkil edilən milli pavilyonu ziyarət edən Böyük Britaniya vətəndaşları, eləcə də müxtəlif ölkələrdən gəlmiş qonaqlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Sərgi ziyarətçilərinə Azərbaycanın müasirliyini, tarix və incəsənətini, qədim ənənələrini təbliğ edən “Heydər Əliyev Mərkəzi”, “Qobustan”, “Çələbi”, həmçinin “Qarabağ inciləri”, “Şuşa”, “Xurşidbanu Natəvan” və digər qiymətli məhsullar barədə ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Vindzor Kral Atçılıq Şousu çərçivəsində təşkil edilən sərgi 11-14 may tarixlərində keçirilib.

AzerGold CJSC’s Gold Coin Collections Have Been Exhibited in the United Kingdom
AzerGold CJSC’s gold and silver coin and gold ingot collections have been exhibited in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
The 999.9-carat products with an elegant design and fine patterns were exhibited in the Azerbaijan pavilion arranged by the Heydar Aliyev Foundation as part of the traditional Windsor Royal Equestrian Show held in the United Kingdom.
AzerGold CJSC’s gold and silver collections were met with great interest by Great Britain citizens and guests from different countries, who visited the national pavilion arranged to promote the Made in Azerbaijan brand, our culture, and art.
Further, the exhibition visitors were provided with detailed information on the Heydar Aliyev Center, Gobustan, Chalabi, as well as Pearls of Karabakh, Shusha, Khurshid Banu Natavan, and other valuable products demonstrating Azerbaijan's modernity, history, art, and ancient traditions.
It should be noted that the exhibition, arranged as part of the Windsor Royal Equestrian Show, was held on May 11-14.