"AzerGold" QSC “SPECA Ölkələrinin Sərgisi: Dayanıqlı inkişaf üçün regional əməkdaşlıq” adlı sərgidə iştirak edir
23.11.2023
15:48
22 noyabr tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində Mərkəzi Asiya Ölkələrinin İqtisadiyyatları üçün BMT-nin Xüsusi Proqramı – SPECA həftəsi çərçivəsində “SPECA Ölkələrinin Sərgisi: Dayanıqlı inkişaf üçün regional əməkdaşlıq” adlı sərgi öz işinə başlayıb.
“AzerGold” QSC-nin sərgi guşəsində dövlət şirkətinin əsas fəaliyyət göstəriciləri, hasilat bölgələrində həyata keçirdiyi çoxsaylı ekoloji və sosial məsuliyyət tədbirləri haqqında təqdimat, audiovizual və çap materialları sərgi iştirakçılarının diqqətinə çatdırılır.
Eyni zamanda sərgidə “AzerGold” QSC tərəfindən 2019-cu ildən ölkəmizin pərakəndə satış bazarına təqdim edilən qızıl və gümüş sikkələr, eləcə də qızıl külçələr nümayişə çıxarılıb.
Həmçinin sərginin xüsusi guşəsində “AzerGold” QSC tərəfindən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə istehsal edilmiş, müasir numizmatika sahəsində inqilabi yenilik hesab edilən “Smartminting” texnologiyası vasitəsilə 3D formatında ərsəyə gətirilmiş “100 il və onun fövqündə bir irs” adlı limitli qızıl sikkə nümayiş olunur.
Bundan başqa, Səhmdar Cəmiyyət SPECA-nın 25 illiyi münasibətilə istehsal etdiyi xüsusi gümüş sikkə nümunələrini sərgidə təqdim edir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev mötəbər sərginin açılış mərasimində iştirak edib, sərgi pavilyonuna, eləcə də “AzerGold” QSC-nin stendinə baxış keçirib.

AzerGold CJSC Participates in the SPECA Countries Exhibition: Regional Cooperation for Sustainable Development
23.11.2023
15:48
On November 22, as part of the UN Special Program for the Economies of Central Asia – SPECA week, the SPECA Countries Exhibition: Regional Cooperation for Sustainable Development started its work at the Baku Expo Center.
AzerGold CJSC’s exhibition stand demonstrates to the exhibition participants presentation, audio-visual, and printed materials on the state company’s key performance indicators and numerous environmental and social responsibility measures implemented in the regions of its production.
Gold and silver coins, as well as gold ingots, supplied by AzerGold CJSC to the retail market of our country since 2019, were also demonstrated at the exhibition.
In a special corner of the exhibition, a limited 3D edition called ‘100 Years and a Legacy Beyond That’ is displayed, minted by AzerGold CJSC on the occasion of the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev using the Smartminting technology, which is considered a revolutionary innovation in the field of modern numismatics.
The Joint Stock Company also exhibits examples of special silver coins minted on the occasion of the 25th anniversary of SPECA.
President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev took part in the opening ceremony of the prestigious exhibition and visited the AzerGold CJSC’s exhibition pavilion and stand.