"AzerGold” QSC-nin KSM Komitəsi Daşkəsən sakinləri ilə növbəti dəfə görüş keçirib
İyunun 30-da “AzerGold” QSC-nin Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsinin Daşkəsən rayonunun sakinləri ilə növbəti görüşü keçirilib.
Görüşdə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini, QSC-nin KSM Komitəsinin sədri Xəyyam Fərzəliyev, Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısının müavini Vüqar Məmmədov və komitə üzvləri iştirak ediblər.
Ənənəvi xarakter daşıyan görüşün məqsədi yerli icmalarla işin gücləndirilməsi, görülən işlərlə bağlı onların məlumatlandırılması, sosial ehtiyacların öyrənilməsi, rəy və təkliflərin dinlənilməsidir.
Görüşdə 2025-ci ilin birinci yarısında “AzerGold” QSC tərəfindən icra edilən, cari ilin ikinci yarısında planlaşdırılan sosial və ekoloji layihələr haqqında məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, hesabat dövründə Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən ətraf mühitin mühafizəsi, məşğulluq, kənd təsərrüfatı, şəhid və müharibədə yaralananların ailə üzvləri üçün peşə hazırlığı, uşaqların fərdi inkişafı, mədəniyyət, mədəni irsin qorunması sahəsində sosial layihələr icra edilib. Bu layihələrin həyata keçirilməsində Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi xüsusi vurğulanıb. Qarşıdakı dövrdə isə elm, təhsil, səhiyyə, idman, qadınların məşğulluğu, sosial infrastruktur və digər sahələrdə yeni təşəbbüslərin icrasının planlaşdırıldığı diqqətə çatdırılıb.
Görüş zamanı vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təkliflər müzakirə edilib. Görüşdə, həmçinin vətəndaşların qaldırdıqları məsələlər araşdırılması və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi üçün qeydiyyata alınıb.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC tərəfindən hədəf qruplarına yönəlmiş təşəbbüs və layihələrin icrası çərçivəsində kənd sakinləri ilə ənənəvi görüşlərin təşkili davam etdiriləcək.

CSR Committee of AzerGold CJSC meets with Dashkasan residents once again
On June 30, The Corporate Social Responsibility (CSR) Committee of AzerGold CJSC held another meeting with the residents of Dashkasan region.
Khayyam Farzaliyev – Member of the Executive Board and Deputy Chairman of AzerGold CJSC and Chairman of the CSR Committee – Vugar Mammadov, Deputy Head of the Dashkasan Region Executive Power, and other committee members attended the meeting.
Such regular meetings are aimed at enhancing relations with local communities, informing them about ongoing initiatives, assessing key social needs, and gathering feedback and proposals.
During the meeting, the participants were informed about the social and environmental projects executed by AzerGold CJSC in the first half of 2025, as well as those planned for the second half of the year.
The meeting highlighted the social projects realized by the Company in the reporting year, including environmental protection, employment, agriculture, vocational training for families of martyrs and veterans, children’s personal development, culture, and preservation of cultural heritage. All these projects were carried out with the support of the Dashkasan Region Executive Power. New projects on science, education, healthcare, sports, women’s employment, social infrastructure, and other areas are planned for the upcoming period.
During the meeting, citizens’ appeals were heard, new suggestions were discussed, and all raised issues were documented for investigation and resolution in accordance with existing laws and regulations.
AzerGold CJSC will continue organizing such meetings with village residents within its focused initiatives and projects.