Daşkəsən rayonunun ucqar kəndlərinin sakinləri ilə növbəti görüş keçirilib
Dekabrın 20-də “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsinin Daşkəsən rayonunun ucqar Çovdar, Quşçu kəndləri, eləcə də “Şadax” adlandırılan yaşayış məskəninin sakinləri ilə növbəti görüşü keçirilib.
Görüşdə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini, KSM Komitəsinin sədri Xəyyam Fərzəliyev çıxış edərək, Səhmdar Cəmiyyətin hasilat və istehsalat fəaliyyəti həyata keçirdiyi bölgədə yerləşən kənd və qəsəbələrin sakinlərinin rifah halının yaxşılaşdırılması, ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində icra olunan layihələrdən danışıb. Qeyd olunub ki, ötən dövr ərzində Daşkəsəndə məşğulluğun artırılması, mikro sahibkarlığın inkişafına dəstək, sağlamlıq, təhsil və maarifləndirmə sahəsi ilə bağlı təşkil edilən çoxsaylı tədbirlər sosial xarakterli dövlət proqramlarına töhfə xarakteri daşımaqla, sözügedən istiqamətlərdə kifayət qədər müsbət nəticələrin əldə edilməsinə səbəb olub.
Görüşdə, həmçinin Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən 2024-cü ildə icrası planlaşdırılan yeni sosial layihələr barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, növbəti il üçün “AzerGold” QSC-nin KSM layihələri ilə bağlı tədbirlər planı yerli icmaların təklifləri və sosial-iqtisadi tələbatları nəzərə alınaraq hazırlanıb.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Görüşdə, həmçinin vətəndaşların qaldırdıqları məsələlər araşdırılması və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi üçün qeydiyyata alınıb.
Sonda görüş iştirakçılarına “AzerGold” QSC adından bayram sovqatları paylanılıb.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC tərəfindən hədəf qruplarına yönəlmiş təşəbbüs və layihələr çərçivəsində bölgə əhalisi ilə ənənəvi görüşlərin təşkili növbəti ildə də davam etdiriləcək.

A Regular Meeting Was Held with Residents of Remote Villages of the Dashkasan Region
On December 20, the regular meeting of the Corporate Social Responsibility (CSR) Committee of AzerGold Closed Joint Stock Company (CJSC) was held with the residents of remote Chovdar and Gushchu villages and the Shadakh settlement of the Dashkasan region.
Deputy Chairman of the Board of AzerGold CJSC, Chairman of the CSR Committee Khayyam Farzaliyev spoke at the meeting about the projects implemented in the fields of and environmental protection and improving the well-being of the residents of the villages and towns located in the region where the Joint Stock Company operates. It was noted that numerous events arranged for the past period in Dashkasan in the fields of improving employment, supporting the development of micro-businesses, health, education, and awareness have contributed to the state programs of a social nature and given positive results.
At the meeting, information was also provided on new social projects to be implemented by the Joint Stock Company in 2024. It was reported that the action plan for AzerGold CJSC’s CSR projects for the next year has been prepared considering the suggestions and socioeconomic needs of local communities.
Then citizens' appeals were heard, and opinions on new initiatives were exchanged. The issues raised by the citizens at the meeting were also fixed for investigation and resolution according to the law in force.
In the end, holiday gifts were distributed among the meeting participants on behalf of AzerGold CJSC.
It should be noted that in the next year, AzerGold CJSC will continue arranging traditional meetings with the regional population as part of initiatives and projects aimed at target groups.