“AzerGold” QSC və Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi arasında birgə əməkdaşlıq haqqında Memorandum imzalanıb
29.02.2024
17:21
29 fevral 2024-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və “AzerGold” QSC arasında birgə əməkdaşlıq haqqında Memorandum imzalanıb.
Dövlət Komitəsində keçirilən mərasimdə birgə sənədi Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova və QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov imzalayıblar.
Qarşılıqlı razılaşmanın əldə olunmasında əsas məqsəd gender bərabərliyi, qadınların məşğulluğunun artırılması, onların ictimai həyatda aktiv iştirakının təşviqi, aztəminatlı ailələrdə böyüyən qızların təhsilinə dəstək, fiziki məhdudiyyəti olan şəxslərin və onların övladlarının cəmiyyətə inteqrasiyası və digər aidiyyəti istiqamətlərdə birgə sosial əhəmiyyətli tədbirlərin həyata keçirilməsidir.
Mərasimdən öncə çıxış edən Bahar Muradova qonaqları salamlayıb və Dövlət Komitəsinin müvafiq təşəbbüsünə dəstək verdiklərinə görə “AzerGold” QSC-nin rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib.
O, həmçinin Dövlət Komitəsinin fəaliyyətindən bəhs edərək, sosial layihələrin çərçivəsinin getdikcə genişləndirildiyini, həm müvafiq dövlət orqanları, həm biznes qurumları, həm beynəlxalq, həm də qeyri-hökümət təşkilatları ilə intensiv əməkdaşlığın aparıldığını diqqətə çatdırıb.
Korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində həyata keçirilən tədbirlərə diqqət çəkən Komitə sədri, bu istiqamətdə görülən işlərin sistemli xarakter alması, nəticəyönümlü olması və hədəf qruplarının düzgün müəyyən edilməsi məqsədilə belə Sənədlərin imzalanmasının önəmini qeyd edib. Memorandum çərçivəsində həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan layihələr və tədbirlər barədə söz açan sədr, birgə fəaliyyətin icrasından faydalanacaq həssas qrupların üzləşdiyi problemlərin həllinə vətəndaş cəmiyyətinin də cəlb olunmasının vacibliyini vurğulayıb. O, qarşılıqlı əməkdaşlığın gələcəkdə daha geniş spektrləri əhatə edəcəyinə inamını ifadə edib.
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov qeyd edib ki, Səhmdar Cəmiyyət BMT-nin 2030-cu ilədək dövrü əhatə edən 17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədi, həmçinin “Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər”ə uyğun olaraq məsuliyyət zonalarında dayanıqlı inkişaf məqsədlərini diqqətdə saxlayır, dövlətimizin sosial sahədə yürütdüyü siyasətə töhfələrini verir. Bildirilib ki, hasilat və istehsalat fəaliyyəti həyata keçirilən bölgələrdə yerli icmaların hərtərəfli dəstəklənməsi, o cümlədən məşğulluq, təhsil, sağlamlıq və digər istiqamətlərdə inkişafı yönündə ardıcıl və sistemli layihələr icra edilir. Bu layihələr sırasında qadınların məşğulluğu, uşaqların fərdi inkişafı, fiziki məhdudiyyəti olan şəxslərin sosial həyata inteqrasiyası ilə bağlı məsələlər də xüsusi yer tutur.
Z.İbrahimov, həmçinin Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə tərəfdaşlıq əlaqələrinin yaradılmasının qeyd olunan istiqamətlər üzrə fəaliyyətin daha da genişləndirməsi və effektivliyinin artırılmasına əlavə töhfələr verəcəyinə əmin olduğunu diqqətə çatdırıb.

AzerGold CJSC and the State Committee for Family, Women, and Children's Affairs Signed a Memorandum of Cooperation
29.02.2024
17:21
On February 29, 2024, the State Committee for Family, Women, and Children's Affairs and AzerGold CJSC signed a Memorandum of Cooperation.
At the ceremony held at the State Committee, the joint document was signed by the Chairperson of the State Committee Bahar Muradova and the Chairman of the CJSC’s Board Zakir Ibrahimov.
The key goal of reaching a mutual agreement is gender equality, expanding women’s employment, promoting their active involvement in public life, supporting the education of girls from low-income families, integrating physically disabled people and their children into society, and implementing joint socially important measures in other appropriate fields.
Speaking before the ceremony, Bahar Muradova greeted the guests and expressed gratitude to AzerGold CJSC’s management for supporting the State Committee’s relevant initiative.
She also spoke about the State Committee’s activity and stressed that the scope of social projects is gradually expanding, and intensive cooperation is taking place with appropriate government bodies, business entities, and international and non-governmental organizations.
Drawing attention to the measures implemented as part of corporate social responsibility, the Chairperson of the Committee noted the importance of signing such documents to ensure systematic, result-oriented work in this field and properly identify the target groups. Speaking about the projects and measures to be implemented under the memorandum, the Chairperson stressed the importance of involving civil society in solving the problems faced by vulnerable groups who should benefit from the results of joint activity.
She expressed his belief that cooperation will further cover a wider spectrum.
Chairman of the Board of AzerGold CJSC, Zakir Ibrahimov noted that the Joint-Stock Company keeps in mind the sustainable development goals and contributes to the social policy of our state in the areas of its responsibility according to the UN's 17 Sustainable Development Goals covering the period up to 2030, as well as Azerbaijan 2030: National Priorities for Socioeconomic Development. He reported implementing consistent and systematic projects to comprehensively support local communities, including development in the fields of employment, education, health, etc., in the regions of the Company’s production activity. Among these projects, the issues of women's employment, children's individual development, and integration of physically disabled people into social life take a special place.
Z. İbrahimov also expressed confidence that the establishment of partnership relations with the State Committee for Family, Women, and Children's Affairs would additionally contribute to further expanding and improving the efficiency of the Company’s activity in these fields.