“AzerGold” QSC Özbəkistanda sərgi və işgüzar görüşlərdə iştirak edib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Özbəkistan Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Daşkənd şəhərində keçirilən silsilə tədbir və işgüzar görüşlərdə iştirak edib.
Belə ki, “AzerGold” QSC dövlət başçılarının hər iki ölkənin işgüzar dairələrinin nümayəndələri ilə görüşü, Özbəkistan-Azərbaycan biznes forumunda təmsil olunub, iki ölkə arasında investisiya tərəfdaşlığının gücləndirilməsi, yeni birgə layihələrin gerçəkləşdirilməsi imkanları ilə bağlı müzakirələrdə iştirak edib.
Bundan başqa, “AzerGold” QSC və Özbəkistanın Dağ-Mədən İşi və Geologiya Nazirliyi arasında görüş keçirilib. Görüşdə 2023-cü ilin 24 fevral tarixində tərəflər arasında imzalanmış Anlaşma və Razılaşma Memorandumuna uyğun olaraq geologiya və mədənçilik sahəsində birgə əməkdaşlığın qurulması, Özbəkistan, Azərbaycan və 3-cü ölkələrdə birgə layihələrin işlənməsi istiqamətində mövcud təkliflər əsasında fikir mübadiləsi aparılıb. Tərəflər təmasların artırılması, fəaliyyətin təşkili üzrə konkret addımların atılması ilə bağlı ilkin razılığa gəliblər.
Həmçinin “AzerGold” QSC Azərbaycan iqtisadiyyatına həsr olunmuş “İqtisadiyyatın əsas istiqamətləri – ümumi rifaha doğru addım” adlı sərgidə təmsil olunub. 2 gün davam edən sərgidə QSC-nin qızıl və gümüş sikkə, eləcə də qızıl külçə kolleksiyaları nümayiş etdirilib. Nəfis tərtibatda dizayn edilmiş, incə naxışlarla zərb edilmiş 999.9 əyarlı məhsullar sərgini ziyarət edən Azərbaycan və Özbəkistanın rəsmi şəxsləri, işgüzar dairələri və yerli vətəndaşların böyük marağına səbəb olub.

AzerGold CJSC attended exhibition and business meetings in Uzbekistan
AzerGold CJSC participated at the exhibition entitled "The main directions of the economy – a step towards common prosperity" dedicated to the economy of Azerbaijan held in Uzbekistan. Gold and silver coin collections, as well as gold ingot collections of AzerGold were displayed at a two-day exhibition. Elegant 999.9-grade products, minted with nice patterns, attracted great interest of the official representatives of Azerbaijan and Uzbekistan, as well as businessmen and local citizens who visited the exhibition.
Within the official visit of the President of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Uzbekistan, the delegation of AzerGold CJSC participated in a series of events and business meetings held in Tashkent, including meeting with the heads of the states and business representatives of both countries, Uzbekistan-Azerbaijan Business Forum, as well as discussions about the possibilities of boosting investment partnership between the two countries and realizing new joint projects.
A meeting was held between AzerGold CJSC and the Ministry of Mining Industry and Geology of the Republic of Uzbekistan within the framework of the visit. At the meeting, based on the Memorandum of Understanding and Agreement signed between the Parties on February 24, 2023, different ideas were exchanged in establishing cooperation in the field of geology and mining, in developing joint projects with Uzbekistan, Azerbaijan and third countries. The Parties have reached a preliminary agreement on increasing contacts and taking appropriate measures.