"AzerGold" QSC “Qərbi Azərbaycana qayıdış” festival-konqresində iştirak edib
"AzerGold" QSC -nin qızıl və gümüş məhsulları Naxçıvan Muxtar Respublikasında keçirilən ənənəvi “Qərbi Azərbaycana qayıdış” festival-konqres tədbirinin festival hissəsində sərgilənib.
Festival çərçivəsində Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyi münasibətilə ərsəyə gətirilmiş qızıl sikkə kolleksiyası nümayiş olunub. Bundan başqa cari ildə istehsal edilmiş, müstəqil dövlətimizin memarı Ulu Öndər Heydər Əliyevin adını daşıyan Heydər Əliyev Fondunun yaradılmasının 20-ci ildönümünə və Bakının ən qədim hissəsi, tarixi-memarlıq qoruğu olan İçərişəhərə həsr olunan yeni qızıl sikkə kolleksiyaları da geniş ictimaiyyətə təqdim edilib. Kolleksiyalarımız Muxtar Respublika sakinlərinin, həmçinin qonaqların böyük marağına səbəb olub.

AzerGold CJSC Attended the Return to Western Azerbaijan Festival-Congress
AzerGold CJSC’s gold and silver products were exhibited at the festival segment of the traditional Return to Western Azerbaijan festival-congress held in the Nakhchivan Autonomous Republic.
A collection of gold coins minted in honor of the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic was demonstrated at the festival. New gold coin collections dedicated to the 20th anniversary of the Heydar Aliyev Foundation named after the architect of our independent state, Great Leader Heydar Aliyev, and the oldest part of Baku and a historical-architectural reserve, Icherisheher, minted this year, were also presented to the public. Our collections have attracted great interest from both residents and guests of the Autonomous Republic.