“AzerGold” QSC-nin əməkdaşları zirvə yürüşündə iştirak etdi
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü ərəfəsində Böyük Qafqazın Şahdağ silsiləsinin Qızıl Qaya massivində dəniz səviyyəsindən 3 751 metr hündürlükdə yerləşən dahi şəxsiyyətin adını daşıyan “Heydər Zirvəsi”-nə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi tərəfindən təşkil olunmuş kütləvi yürüşə “AzerGold” QSC-nin əməkdaşları qatılıb uğurla iştirak etmişdir.
Qeyri-sabit və qarlı-şaxtalı hava şəraitinə baxmayaraq, iştirakçilarımız hündürlüyü fəth edib, Ulu Öndərin əziz xatirəsini yad edərək dövlət bayrağımızı zirvədə ucaldıblar.
Yürüşdə iştirak edən “AzerGold” QSC-nin əməkdaşları Azərbaycan Dağçılıq və Ekstremal İdman Növləri Federasiyaları Assosiasiyası (ADEİNFA) tərəfindən sertifikatlarla təltif olunmuşlar.

“AzerGold” CJSC’s employees participate in the “March to the Peak”
On the occasion of the 94th anniversary of the national leader Heydar Aliyev, the employees of “AzerGold” CJSC have successfully participated in the mass march organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources to “Heydar Peak” named after the outstanding personality. The peak is located in the Red Rock massive of Shahdagh range of Greater Caucasus at an altitude of 3751 meters.
Despite the unsettled, snowy and frosty weather conditions, our participants could manage to conquer the height, paid tribute to the Great Leader and raised the state flag at the peak.
“AzerGold” CJSC’s employees participating in the march have been awarded certificates by Azerbaijan Mountaineering and Extreme Sports Federations Association (AMESFA).