“AzerGold” QSC-də 3-cü "Yüksəliş" müsabiqəsinin qalibləri Fərid İsayev və Əsəd Qurbanzadə ilə görüşlər keçirilib
02.08.2024
16:26
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 3-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Fərid İsayev və Əsəd Qurbanzadəni qəbul edib.
Müsabiqə qalibləri ilə keçirilən görüşlərdə QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Sərəncamı ilə təsis edilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin ölkəmizdə intellektual səviyyəsi və idarəçilik bacarıqları yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsi, dəstəklənməsi və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılması baxımından əhəmiyyətini qeyd edib.
Müsabiqə qaliblərinə “AzerGold” QSC-nin dağ-mədən sahəsində fəaliyyəti, idarəetmə sahəsində fərdi təcrübəsi barədə məlumat verən Z.İbrahimov rəhbər şəxslərin daim öz üzərlərində işləməli, bilik və bacarıqlarını davamlı inkişaf etdirməli olduğunu bildirib. Qeyd olunub ki, işgüzarlıq, məsuliyyətlilik, risketmə həvəsi və bacarığı, peşəkar ünsiyyət mədəniyyəti, iş vaxtının səmərəli bölüşdürülməsi, insanları düzgün qiymətləndirmə, əmək resurslarının səmərəli istifadəsi, rassionallıq peşəkar və uğurlu bir idarəçidə vacib keyfiyyətlərdir. Z.İbrahimov müsabiqə qaliblərinə bu keyfiyyətlərə sahib olmaq, özlərini daha da inkişaf etdirmək üçün “Yüksəliş” müsabiqəsinin mentorluq proqramının kifayət qədər müsbət təsirlərə malik olduğunu bildirib.
Səmimi qəbula görə təşəkkür edən müsabiqə qalibləri görüş zamanı müzakirə olunan mövzuların, idarəçilik sahəsində verilən tövsiyyələrin onların gələcək karyera planlaması və inkişafında faydalı olacağına əminliklərini ifadə ediblər.

Meeting with Farid Isayev and Asad Gurbanzade, the winners of the 3rd Yukselish (Rise) Competition at AzerGold CJSC
02.08.2024
16:26
Zakir Ibrahimov, Chairman of the Executive Board of AzerGold Closed Joint-Stock Company, met with Farid Isayev and Asad Gurbanzade, the winners of the 3rd Yukselish (Rise) Competition at AzerGold CJSC.
Zakir Ibrahimov highlighted the importance of the 3rd Yukselish Competition, established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr Ilham Aliyev, for identifying and supporting talented people with high intellectual level and management skills in our country and forming a personnel reserve in the country.
Mr Ibrahimov informed the winners of the competition about the mining activities of AzerGold and also talked about his personal experience in the field of management, and emphasized that managers should constantly develop their knowledge and skills. He noted that hard work, responsibility, willingness and ability to take risks, professional communication skills, efficient distribution of work hours, personality assessment, efficient use of labor resources, rational behaviour are important qualities of a professional and successful manager. Z.Ibrahimov said that the mentoring programme of the Yukselish Competition has important influence on the competition winners to develop themselves further.
The winners of the competition expressed their gratitude for the hospitality and the discussed topics and the recommendations which will be useful in their future career and development.