Daşkəsəndə şəhid ailələrinə bayram sovqatları təqdim edilib
“AzerGold” QSC və “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC-nin birgə təşəbbüsü, Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilati dəstəyi ilə 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlıların Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə Daşkəsən rayonunda növbəti sosial yardım aksiyası həyata keçirilib.
Aksiya çərçivəsində Daşkəsən şəhərində qeydiyyatda olan şəhid ailələrinin üzvləri ziyarət edilib. Vətəndaşlara aksiya təşkilatçılarının səmimi təbrikləri çatdırılıb, müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət bayram sovqatları təqdim edilib.
Qeyd edək ki, yerli icra hakimiyyəti orqanlarının dəstəyi ilə həyata keçirilən bu cür sosial aksiyalar dövlətin sosial-iqtisadi yönümlü proqramlarına dəstək məqsədi daşıyır. Səhmdar Cəmiyyəti və onun törəmə müəssisəsi 2025-ci il ərzində əlamətdar günlərdə hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi bölgələrdə yaşayan əhalinin sosial rifahının yüksəldilməsi məqsədi ilə ümumilikdə 1000-dən çox ailəyə sovqatlar təqdim edib.

On the joint initiative of AzerGold CJSC and Dashkasan Demir Filiz LLC, with the organizational support of the Dashkasan District Executive Power, another social assistance campaign was carried out in the Dashkasan district on the occasion of December 31 – World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year.
Within the framework of the campaign, members of the families of martyrs registered in Dashkasan city were visited. The citizens were extended sincere congratulations from the campaign organizers and presented with holiday gifts consisting of various food products.
It should be noted that such social campaigns, carried out with the support of local executive authorities, are aimed at supporting the state's socio-economic programs. The Joint Stock Company and its subsidiary presented gifts to more than 1,000 families in total to improve the social well-being of the population living in the regions where they carry out production and production activities on significant days during 2025.