İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin nümayəndələri üçün ÇİRES-ə infotur təşkil olunub
12.06.2026
10:10
“AzerGold” QSC tərəfindən İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) nümayəndələri üçün Daşkəsən rayonunda yerləşən Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsinə (ÇİRES) infotur təşkil edilib.
Ölkənin qeyri-neft sənayesinin mühüm istiqamətlərindən biri olan dağ-mədən sektorunda həyata keçirilən fəaliyyət və istehsal prosesləri ilə yaxından tanışlıq məqsədi daşıyan infoturda İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, Mərkəzin məsul əməkdaşları, həmçinin Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Abbasov iştirak edib.
“AzerGold” QSC və İİTKM-in fəaliyyətlərinin 10 illiyi münasibətilə təşkil olunan tanışlıq səfəri çərçivəsində “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – Sədrin müavini Xəyyam Fərzəliyev dövlət şirkətinin fəaliyyət istiqamətləri, əldə etdiyi nəticələr və strateji hədəfləri barədə ətraflı məlumat verib.
Daha sonra iştirakçılara ÇİRES-in fəaliyyəti, hasilat və emal prosesləri, istehsalatda tətbiq olunan müasir texnologiyalar, əməyin mühafizəsi və sənaye təhlükəsizliyi standartları barədə təqdimat keçirilib. İnfotur iştirakçıları müəssisənin istehsalat sahələrinə baxış keçirərək ölkənin strateji ixrac məhsullarından biri olan qızılın emal mərhələlərini yerində izləmək imkanı əldə ediblər.
Səfər zamanı “AzerGold” QSC-nin həyata keçirdiyi korporativ sosial məsuliyyət layihələri, eləcə də ətraf mühitin mühafizəsi və dayanıqlı inkişaf istiqamətində görülən işlər barədə məlumat təqdim olunub.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC tərəfindən dövlət qurumları, qeyri-hökumət təşkilatları, media nümayəndələri və digər maraqlı tərəflər üçün mütəmadi olaraq təşkil edilən infoturlar şirkətin fəaliyyəti, eləcə də ölkənin dağ-mədən sənayesi barədə məlumatlılığın artırılmasına və tərəfdaşlıq əlaqələrinin daha da möhkəmləndirilməsinə xidmət edir.

An info tour to CIRPA was organized for representatives of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication
12.06.2026
10:10
"AzerGold" CJSC organized an info tour for representatives of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) to the Chovdar Integrated Regional Processing Area (CIRPA) located in the Dashkasan district.
The info tour, aimed at close familiarization with the operations and production processes carried out in the mining sector - one of the important directions of the country's non-oil industry, was attended by the Executive Director of CAERC, Vusal Gasimli, officials of the Center, as well as the Head of the Dashkasan District Executive Authority, Orkhan Abbasov.
Within the framework of the familiarization visit organized on the occasion of the 10th anniversary of the operations of both "AzerGold" CJSC and CAERC, Khayyam Farzaliyev, Member of the Executive Board and Deputy Chairman of "AzerGold" CJSC, provided detailed information about the state company's directions of activity, achieved results, and strategic goals.
Subsequently, a presentation was held for the participants regarding the operations of CIRPA, extraction and processing processes, modern technologies applied in production, as well as occupational health and industrial safety standards. The info tour participants visited the enterprise's production areas, gaining the opportunity to observe the processing stages of gold - one of the country's strategic export products.
During the visit, information was presented on the corporate social responsibility projects implemented by "AzerGold" CJSC, as well as on the work done in the direction of environmental protection and sustainable development.
It should be noted that the info tours regularly organized by "AzerGold" CJSC for government agencies, non-governmental organizations, media representatives, and other interested parties serve to increase awareness about the company's activities, as well as the country's mining industry, and to further strengthen partnership relations.