“Böyük Qayıdış” proqramı çərçivəsində işəgötürənlərlə görüş keçirilib
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində "AzerGold" QSC və "Azerbaijan International Mining Company" şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Anar Əliyev, Nazirliyin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Sadiq Əliyev, “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini Xəyyam Fərzəliyev, “Azerbaijan International Mining Company” şirkətinin vitse-prezidenti İlham Xəlilov və başqaları iştirak ediblər.
Görüşdə işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə məşğulluğun təminatı istiqamətində Agentliyin “Böyük Qayıdış” Dövlət Proqramı çərçivəsində həyata keçirdiyi tədbirlər barədə məlumat verilib. Vakansiya bankından aktiv istifadə, azad edilmiş ərazilərimizdə məskunlaşaraq işləyənlər və işəgötürənlər üçün stimullaşdırıcı dəstək mexanizmləri və güzəştlərin tətbiqi barədə məlumatlar da diqqətə çatdırılıb. Həmin ərazilərdə məşğulluğun təminatı üçün işəgötürənlərlə fəal əməkdaşlığın xüsusi önəm daşıdığı vurğulanıb, bu sahədə gələcək əməkdaşlığa dair müzakirələr aparılıb.

Meeting with employers within the "Great Return" programme
The Ministry of Labour and Social Protection of the Population of the Azerbaijan Republic hosted the meeting with the representatives of AzerGold CJSC and Azerbaijan International Mining Company.
The meeting was attended by Anar Aliyev, Deputy Minister of Labour and Social Protection of the Population, Sadig Aliyev, Chairman of the Executive Board of the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, Khayyam Farzaliyev, Deputy Chairman of the Executive Board of AzerGold CJSC, Ilham Khalilov, Vice President of the Azerbaijan International Mining Company and others.
At the meeting, information was provided about the measures taken by the Agency within the "Great Return" State Programme for ensuring employment in the liberated territories of the Republic of Azerbaijan. The provided stimulating support mechanisms and additional privileges for those who work and live in the liberated territories and for employers considering job vacancies were highlighted. In addition, the importance of active cooperation with employers for providing employment in those territories was noted, and discussions were made on future cooperation in this sphere.