“AzerGold” QSC və MEDİA-nın birgə təşkil etdiyi növbəti “Kreativ Media - Bakı” müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
19.07.2024
16:48
İyulun 19-da Medianın İnkişafı Agentliyi (MEDİA) və “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) birgə təşkil etdiyi növbəti “Kreativ Media - Bakı” məzmun müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
MEDİA, Audiovizual Şura və Mətbuat Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə Millli Mətbuatımızın 149 illiyinə həsr olunmuş tədbir çərçivəsində keçirilən mükafatlandırma mərasimində MEDİA-nın Müşahidə Şurasının sədri Dağbəyi İsmayılov, Mətbuat Şurasının sədri Rəşad Məcid, “AzerGold” QSC-nin İctimaiyyətlə əlaqələr və marketinq şöbəsinin müdiri Leyla Sadıxova, Audiovizual Şuranın üzvü Bəxtiyar Qaraca və digər dövlət qurumları, mətbuat, qeyri-hökumət təşkilatlarının rəsmi şəxsləri iştirak ediblər.
“İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə yenidənqurma prosesi: davamlı və dayanıqlı inkişaf”, “Dağ-mədən sənayesində yaşıl həllər: iqlim, texnologiya və innovasiyalar”, “İqlim hərəkatı və gənclər” mövzuları üzrə müsabiqədə komandalar şəklində iştirak edən ail təhsil müəssisələrinin tələbələrindən 18 nəfəri qalib elan edilib. Qaliblərə diplom, mükafat və xatirə hədiyyələri təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “Kreativ Media - Bakı” məzmun müsabiqəsi MEDİA və “AzerGold” QSC-nin “MEDİAlab” layihəsi çərçivəsində təşkil edilib. Layihənin əsas məqsədi media sahəsində innovasiya və inkişaf yönümlü fəaliyyətin davamlılığının təmin edilməsi, təhsil prosesində ənənəvi medianın rəqəmsal mediaya inteqrasiyasının dəstəklənməsi, texnoloji transformasiya zəncirinin əsas halqalarından olan insan resurslarının inkişafı üçün müvafiq sahədə kadr potensialının artırılması, media subyektləri və ali təhsil müəssisələri arasında qarşılıqlı fəaliyyət və əməkdaşlığın genişləndirilməsinə dəstək göstərilməsi, gənclərə rəqəmsal media bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi üçün əlverişli ekosistemin yaradılmasıdır.

Winners of “Creative Media – Baku” Competition were awarded by co-organizers AzerGold CJSC and MEDIA
19.07.2024
16:48
On July 19, the winners of the next “Creative Media – Baku” Content Competition, co-organized by the Media Development Agency (MEDIA) and AzerGold Closed Joint-Stock Company, were awarded.
The awarding ceremony of the event dedicated to the 149th anniversary of national press and co-organized by MEDIA, Audiovisual Council and Press Council of the Azerbaijan Republic was attended by Dagbeyi Ismayilov, Chairman of the Supervisory Board of MEDIA, Rashad Majid, Chairman of the Press Council, Leyla Sadikhova, Head of Public Relations and Marketing Department of AzerGold CJSC, Bakhtiyar Garaja, member of Audiovisual Council and officials of other state institutions, media, and private organizations.
Students joined the competition as teams on different topics as “Reconstruction process in the liberated territories: constant and sustainable development”, “Green solutions in the mining industry: climate, technology and innovations”, “Climate action and the youth” and eighteen students from higher educational institutions were granted with diplomas, awards and gifts.
“Creative Media – Baku” Content Competition was organized within the MEDIAlab Project of MEDIA and AzerGold CJSC. The main goal of the project is to ensure the sustainability of innovations in media sphere, to support the integration of traditional media into digital media in the educational process, to increase the personnel potential for the development of human resources, which is the main link in the technological transformation chain, to expand the interaction and cooperation between media and higher educational institutions, and to provide favourable ecosystem for the youth to improve their digital media skills.