“AzerGold” ali məktəb tələbələri üçün növbəti Təqaüd proqramını elan edir
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) dağ-mədən sahəsi üzrə təhsil alan ali məktəb tələbələri üçün növbəti Təqaüd proqramı müsabiqəsini elan edir.
Səhmdar Cəmiyyətin strateji layihələrinin vaxtında və lazımi kadrlar ilə təmin edilməsi məqsədi ilə təsis edilən təqaüd Azərbaycanda faəliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçiriləcək müsabiqə əsasında təqdim olunacaq. Müsabiqədə 2022-2023-cü tədris ili üzrə bakalavr və magistr səviyyəsinin sonuncu kursunda dağ-mədən mühəndisliyi, geologiya və metallurgiya sahələri üzrə əyani təhsil alan, Azərbaycan vətəndaşı olan tələbələr iştirak edə bilərlər. Müsabiqə iki – test imtahanı və müsahibə mərhələsindən ibarətdir.
Təqaüd komissiyası tərəfindən aparılan qiymətləndirmə zamanı test imtahanında ən çox bal toplayan 20 namizəd müsahibəyə buraxılacaq. Növbəti mərhələdə hər bir namizədin hazırlığı müvafiq qiymətləndirmə meyarlarına uyğun olaraq müəyyən ediləcək. Yekunda müsabiqəni uğurla keçən 10 nəfər tələbə Təqaüd proqramına cəlb edilərək, hər biri müvafiq təltifnamə və 9 ay müddətində hər ay 200 AZN məbləğində təqaüd əldə edəcək. Proqramda iştirak edən tələbələrin Səhmdar Cəmiyyətdə təcrübə proqramlarında iştirakı və məzun olduqdan sonra müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
Təqaüd proqramı layihəsi və müsabiqənin şərtləri ilə ətraflı tanış olmaq üçün “AzerGold” QSC-nin rəsmi veb-saytında “Karyera” bölməsində yaradılmış “Təqaüd proqramı” altbölməsinə daxil ola bilərsiniz. Müsabiqədə iştirak etmək üçün sözügedən altbölmədəki müraciət formasını doldurmaq tələb olunur. Müsabiqəyə elan dərc edildikdən sonra (15 iyul 2022) start verilir. Müraciət üçün son tarix 31 iyul 2022-ci ildir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC tərəfindən 2021-2022-ci tədris ili üzrə müvafiq ixtisaslar üzrə ali təhsil müəssisələrinin bakalavr və magistr pillələrində təhsil alan 9, peşə təhsili müəssisələrində isə təhsil alan 18 tələbəyə təqaüd verilib.

The scholarship, established with the view of providing the Company’s strategic projects with the required personnel on time, will be awarded upon contest launched among students of higher education institutions operating in Azerbaijan. Senior students who are citizens of Azerbaijan and are studying full-time in the fields of mining engineering, geology and metallurgy of the bachelor's and master's level for the 2022-2023 academic year can join the contest. The contest consists of two stages - a written test and an interview.
During the evaluation by the scholarship commission, the 20 candidates who score the highest points in the test will proceed to the interview stage. At the next stage, each candidate will be evaluated according to the relevant criteria. In the end, 10 students who successfully clear the contest will be involved in the Scholarship program, and each will receive an award and a scholarship in the amount of 200 AZN per month during 9 months. Students participating in the program will be able to join the internship programs at the Joint-Stock Company and get jobs in relevant positions after graduation.
For more information about the scholarship program project and the terms of the contest, please visit the "Scholarship program" in the "Career" section on the official website of "AzerGold" JSC. To participate in the contest, fill out the application form in the mentioned subsection. The contest starts upon the publication of the announcement (July 15, 2022) on the website. The deadline is July 31, 2022.
Notably, AzerGold has awarded scholarships to 9 undergraduates of higher education institutions, and 18 students studying at vocational education institutions, for the 2021-2022 academic year.