“AzerGold” ali məktəb tələbələri üçün növbəti Təqaüd proqramını elan edir
“AzerGold” QSC dağ-mədən sahəsi üzrə təhsil alan ali məktəb tələbələri üçün növbəti “Təqaüd proqramı” müsabiqəsini elan edir.
Səhmdar Cəmiyyətinin strateji layihələrinin vaxtında və lazımi kadrlar ilə təmin edilməsi məqsədi ilə təsis edilən təqaüd Azərbaycanda faəliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçiriləcək müsabiqə əsasında təqdim olunacaq.
Müsabiqədə 2026-2027-ci tədris ili üzrə bakalavr və magistr səviyyəsinin sonuncu kursunda dağ-mədən mühəndisliyi, geologiya, kimya mühəndisliyi və metallurgiya sahələri üzrə əyani təhsil alan, Azərbaycan vətəndaşı olan tələbələr iştirak edə bilərlər.
Müsabiqə iki – test imtahanı və müsahibə mərhələsindən ibarətdir. Təqaüd komissiyası tərəfindən aparılan qiymətləndirmə zamanı test imtahanında ən çox bal toplayan 20 namizəd müsahibəyə buraxılacaq.
Növbəti mərhələdə hər bir namizədin hazırlığı müvafiq qiymətləndirmə meyarlarına uyğun olaraq müəyyən ediləcək. Yekunda müsabiqəni uğurla keçən 10 nəfər tələbə Təqaüd proqramına cəlb edilərək, hər biri müvafiq təltifnamə və tədris ili müddətində, hər ay 200 AZN məbləğində təqaüd əldə edəcək.
Proqramda iştirak edən tələbələrin Səhmdar Cəmiyyətdə təcrübə proqramlarında iştirakı və məzun olduqdan sonra tələblərə uyğun müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
“Təqaüd proqramı” layihəsi və müsabiqənin şərtləri ilə ətraflı tanış olmaq üçün “AzerGold” QSC-nin rəsmi veb-saytında “Karyera” bölməsində yaradılmış “Təqaüd proqramı” altbölməsinə daxil ola bilərsiniz.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün sözügedən altbölmədəki müraciət formasını doldurmaq tələb olunur.
Müsabiqəyə elan dərc edildiyi gündən start verilir. Müraciət üçün son tarix 16 sentyabr 2026-cı ildir.

AzerGold CJSC announces the next edition of its Scholarship Programme competition for university students pursuing studies in the mining sector.
The scholarship, established to ensure the timely provision of qualified personnel for the Company’s strategic projects, will be awarded on a competitive basis among students of higher education institutions operating in Azerbaijan.
The competition is open to Azerbaijani citizens who, during the 2026–2027 academic year, are full-time final-year bachelor’s or master’s students in mining engineering, geology, chemical engineering, or metallurgy.
The competition consists of two stages: a written test and an interview. Based on the assessment conducted by the Scholarship Commission, the 20 candidates achieving the highest scores in the test will proceed to the interview stage.
At the next stage, each candidate’s level of preparation will be assessed in accordance with the relevant evaluation criteria. Ultimately, 10 students who successfully complete the competition will be admitted to the Scholarship Programme. Each successful participant will receive a respective certificate of recognition and a monthly scholarship of 200 AZN throughout the academic year.
Students participating in the Programme will also have the opportunity to take part in internship programmes at the Company and, upon graduation, may be considered for employment in relevant positions, if the applicable requirements are met.
For detailed information about the Scholarship Programme and the competition requirements, applicants may visit the “Scholarship Programme” subsection under the “Career” section of AzerGold CJSC’s official website.
To participate in the competition, applicants are required to complete the application form available in the relevant subsection.
The competition starts on the date the announcement is published. The application deadline is 16 September 2026.