“AzerGold” QSC-nin Müşahidə Şurasının növbəti iclası olub
Müşahidə Şurasının sədri Mətin Eynullayevin sədrliyi ilə keçirilən iclasda “AzerGold” QSC-nin fəaliyyəti ilə bağlı gündəliyə çıxarılan cari məsələlər, o cümlədən yeni korporativ strukturun təsdiq edilməsi, investisiya layihələrinin texniki, hüquqi və maliyyə ekspertizasının həyata keçirilməsi və digər mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.
Bundan başqa, Daşkəsən rayonunda yerləşən Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsində yeni sınaq laboratoriyasının fəaliyyətinin təşkili, metal filizlərinin hasilatı və istehsalı bağlı yeni hədəflər müzakirə olunub.
İclasda, həmçinin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq fərman və sərəncamlarından irəli gələn vəzifələrin icrasının təmin edilməsi məqsədilə QSC tərəfindən cari ilin ötən dövrü ərzində görülən işlər, həyata keçirilən tədbirlər nəzərdən keçirilib, qeyd olunan məsələlərlə bağlı müvafiq qərarlar qəbul olunub.

The meeting chaired by the Chairman of the Supervisory Board, Matin Eynullayev, discussed current issues related to AzerGold CJSC's activity, including the approval of the new corporate structure, technical, legal, and fiscal expertise of investment projects, etc.
The establishment of a new test laboratory in the Chovdar Integrated Regional Processing Area in the Dashkasan region and new targets for the production and processing of metal ores were also discussed.
At the meeting, the work and measures taken by the CJSC during the past period of the current year to ensure the implementation of tasks arising from relevant decrees and orders of the President of the Republic of Azerbaijan were reviewed, and appropriate decisions were made on the issues discussed.