“AzerGold” QSC-də işə qəbulla bağlı növbəti kütləvi test imtahanı keçirilib
“AzerGold” QSC tərəfindən Daşkəsən rayonunda yerləşən Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsində (ÇİRES) işə qəbulla bağlı növbəti dəfə kütləvi test imtahanı keçirilib.
Müxtəlif vəzifə və peşələr üzrə elan edilən vakant yerlərə namizədlərin tam elektronlaşdırılmış müraciəti əsasında kütləvi imtahana cəlb edilməklə şəffaf qaydada seçimi üçün təşkil edilən imtahanda Daşkəsən, Göygöl və ətraf rayonlardan ümumilikdə 160 nəfər vətəndaş iştirak edib. Bu mərhələdə namizədlərin dünyagörüşü, məntiqi təfəkkürü və müraciət etdiyi vəzifə üzrə bilikləri qiymətləndirilib.
Test mərhələsini uğurla tamamlayan namizədlər yekun mərhələdə QSC-nin İşə qəbul komissiyası tərəfindən təşkil edilən müsahibədə iştirak hüququ qazanacaqlar. Komissiya üzvlərinin rəyinə əsasən son olaraq aktiv vakansiyalar üzrə namizədlərin seçimi aparılacaq.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC tərəfindən işə qəbulla bağlı namizədlərin müraciətləri rəsmi internet səhifəsi (azergold.az) üzərindən qəbul edilir. Namizədlər cari vakant vəzifələrlə bağlı məlumatları rəsmi saytda “Karyera” bölməsi, “Vakansiyalar” altbölməsinə daxil olaraq əldə edə, öz şəxsi kabinetini yaradaraq müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC və onun törəmə şirkətləri olan “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC və “AzerBlast” MMC-də ümumilikdə 1061 nəfər əməkdaş çalışır. Hazırda QSC-nin hasilat və istehsalat sahələrində çalışan işçilərinin 80 faizə yaxınını yerli və ətraf rayonların sakinləri təşkil edir. QSC və onun törəmə şirkətləri tərəfindən fəaliyyətə cəlb edilmiş uzunmüddətli podratçı şirkətlərlə birgə işlə təmin edilmiş vətəndaşların sayı isə 2400 nəfərə yaxındır.

AzerGold CJSC Held the Next Mass Test for Recruitment
AzerGold CJSC held the next mass test for recruitment at the Chovdar Integrated Regional Processing Area (CIRPA) in the Dashkasan region.
The test arranged to ensure transparent selection of candidates for announced vacancies in various positions and professions based on fully electronic applications was attended by a total of 160 citizens from Dashkasan, Goygol, and surrounding regions. At this stage, the candidates’ worldview, logical thinking, and the applied position-related knowledge were assessed.
Candidates who have successfully passed the test stage will be entitled to participate in the final-stage interview arranged by the CJSC’s Recruitment Commission. Based on the opinion of the commission members, candidates for active vacancies will be finally selected.
Recall that AzerGold CJSC accepts applications for recruitment via its official website (azergold.az). Candidates can obtain information and create their personal account to apply for the current vacancies by visiting the Career section, Vacancies subsection, on the official website.
It should be noted that a total of 1,061 employees work for AzerGold CJSC and its subsidiaries, Dashkasan Iron Ore LLC and AzerBlast LLC. Currently, about 80 percent of the employees working in the CJSC’s production and operational areas are residents of local and surrounding regions. The number of citizens employed under collaboration with long-term contractors involved by the CJSC and its subsidiaries is close to 2,400.