“AzerGold” QSC Daşkəsəndə Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərini və qaziləri ziyarət edib
“AzerGold” QSC tərəfindən 27 Sentyabr – Anım Günü ilə bağlı Daşkəsən rayonunda qeydiyyatda olan 44 günlük Vətən Müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvləri və qazilər ziyarət edilib.
Ziyarətin məqsədi müstəqil dövlətimizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların ailələri və sağlamlığını itirmiş vətəndaşlarımızın daim diqqətdə saxlanılması, onların rifah halının yaxşılaşdırılması istiqamətində dövlətin yürütdüyü siyasətə əlavə töhfə verməkdir.
Anım Günü ərəfəsində təşkil edilən ziyarət zamanı şəhid ailələri və qazilərə müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət bağlamalar təqdim edilib, şəhidlərimizin xatirəsi dərin hörmət və ehtiramla yad edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin Sosial Təsir və Məsuliyyət üzrə siyasəti çərçivəsində hasilat fəaliyyəti göstərdiyi bölgədə mütəmadi icra edilən bu tip aksiyalar dövlət tərəfindən şəhid ailələri və qazilərin sosial müdafiəsinə göstərilən hərtərəfli diqqət və qayğıya əlavə dəstək xarakteri daşıyır.

Family members of the martyrs and veterans of the Patriotic War were visited by AzerGold CJSC representatives in Dashkasan
16:17
Family members of martyrs and veterans of the 44-day Patriotic War, who live in Dashkasan region were visited by the representatives of AzerGold CJSC on the occasion of Memorial Day on September 27.
The purpose of this visit was to contribute to the state policy on supporting and improving the well-being of our citizens who had lost their health while defending our country and the family members of martyrs who had lost their lives for our territorial integrity.
During the visit organized on the eve of Memorial Day, food parcels were presented to the family members of martyrs and veterans, and the memory of martyrs was commemorated with deep respect and reverence.
Note that such campaigns are constantly being organized in mining territories by AzerGold CJSC within its Social Impact and Responsibility Policy and they contribute to the state policy directed in the social protection of the family members of martyrs and veterans.